Wolves Chomutov vs Elba DDM Ústí nad Labem

Datum a čas konání: 8.11.2020 15:30
Místo: Areál Tomáše ze Štítného, Chomutov

Žáci doplnění o přípravkáře vybojovali výhru v Mladé Boleslavi

Mladá Boleslav / Chomutov - Po narychlo odloženém domácím zápase s Kladnem z důvodu nařízené karantény většiny mužstva. Ani sestava v dalším kole na půdě Mladé Boleslavi nebyla ideální. Letošní premiéru si užila rovnou trojice přípravkářů. Právě nejmenší a nejmladší z nich Vítek Neugebauer otevřel skóre utkání. Pojďme si tedy projít jak se zrodila třetí výhra vlčí smečky v letošním ročníku mladších žáků.

Do Mladé Boleslavi se vlčí smečka vydala jako jeden tým autobusem. Za což moc děkujeme zejména panu řidiči! Do Mladé Boleslavi trenéři přivezli deset hráčů a hráček do pole a brankáře. Premiérové starty v žáci zaznamenali přípravkáři Vítek Neugebauer, Šárka Fulierová a poprvé od Letního poháru naskočil do utkání Míša Klum. Nováčkem v sestavě byl Jan Jäger, který se k týmu připojil před poté odloženým zápasem s Kladnem.

Časomíra ukrojila pouze minutu a devěatřicet sekund, kdy poslal míček mezi betony mladoslavského brankáře benjamínek Vítek Neugebauer - 0:1! Možná trošku sebral branku zkušenějšímu Adamu Marešovi, ale každopádně skvěle využil nahrávky od Denise Moouchy. Míček na památku již je jistě někde na poličce. Tygři srovnali krok v závěru třetí minutky. Po nepřesném odehrání míčku od obranců přihrál z rohu hrací plochy Bote a před brankou volný Tomáš Novotný vyrovnal - 1:1. Před druhou brankou vlčí smečky se musel dvakrát vytáhnout brankář Adam, jenž zneškodil dva protiútoky Mladé Boleslavi. Adam Mareš oběhl branku a nahrál na volného Patrika Hrebince, jenž již neměl problém poslat míček do volné části Fukárkovy branky - 1:2! Jednobrankové vedení vydrželo až do konce první třetiny.

V polovině druhé periody dostala vlčí parta výhodu přesilovky pěti proti třem. Početní výhodu bleskově využil přesnou střelou Adam Mareš, jenž si zpracoval míček po vyhraném vhahzování od Moouchy a prostřelil Fukárka - 1:3! Závěr druhé třetiny přinesl snížení z hokejky domácího Jana Tyrychtra - 2:3! Jenže z herního času uběhla necelá minuta a celek v zelených dresech opět vedl o dvě branky! Mooucha sice prohrál buly, jenže následně míček vypíchl Mareš, který se pak dostal s Hrebincem za domácí beky a právě Denis Mooucha je přesnou nahrávkou z chumlu hráčů poslal úniku dvou vlků proti brankáři Fukárkovi. Hrebinec míček nahrál Marešovi ten mu ho ještě vrátil a Patrik Hrebinec druhou trefou v utkání uklidnil Wolves před třetí částí - 2:4.

Ve třetí třetině byla vlčí smečka pod tlakem Mladé Boleslavi. Důkazem je i řada vyloučení. Domácí dostali možnos početní výhody pěti proti třem zhruba tři minutky do konce hrací doby. Podobně jako ruská reprezentace v hokeji i tentokrát byla přesilovka vylepšena o šestého hráče v poli a to se ukázalo jako rozhodující, i když k návratu vlčího hráče chybělo pár vteřinek. Naději vykřesal v čase 33:36 druhou trefou v utkání Tomáš Novotný - 3:4. V poslední dvě minutky zápasu se trošku vyhrotili a rozkouskovali vyloučeními. Za zmínku stojí vyšší tresty pro domácího střelce Novotného a našeho Jägera. Oba kohouti dostali tresty do konce utkání za hrubost. Nic to ale nezměnilo na faktu, že Wolves vybojovali velice cenné tři bodíky a nadále zůstavají stoprocentní!

5.kolo Přeboru mladších žáků, neděle 11.10.2020
 Tygři Mladá Boleslav - Wolves Chomutov   3:4  (1:2, 1:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 3. Novotný (Bote), 23. Tyrychtr (Novotný, Jandová), 34. Novotný (Vlk) - 2. Neugebauer (Mooucha), 6. Hrebinec (Mareš), 18. Mareš (Mooucha), 24. Hrebinec (Mareš, Mooucha). Rozhodčí: Dubovský - Kunrat. Vyloučení: 4:10 navíc Novotný (MB) a Jäger (WOL) oba na 3+OK za HRU. Využití: 1:1. Diváci: 0. Střely na branku: 27:33.
Tygři Ml. Boleslav: Fukárek - Jandová, Šťastná, Šolc, Bote, Janda, Mansfeld, Součková, Vlk, Tyrychtr, Halamíček, Karabec, Landsinger, Novotný, Chytra.
Wolves Chomutov: Adam - Ferencová "C", Albrecht, Fulier - Neugebauer, Mareš, Mooucha - Klum, Jäger, Hrebinec, Fulierová.

Hodnocení trenéra Marcela Holla: „Tohoto vítězství se strašně moc vážím. Tým ukázal, že má opravdu vlčí srdíčko. Sestavu jsem opět leplili, ale nikdo z povolaných přípravkářů nezklamal. Vítek navíc vstřelil branku, takže super. Jsem rád, že jsme zvolili cestu autobusem, bylo to dobré i pro utužení kolektivu, což se při cestě ukázalo. Jen mě mrzí, že nás teď čeká pauza z důvodu vyšší moci. Byl to opravdu bojovný zápas se šťasným koncem pro naše barvy.“