Wolves Chomutov vs HBC Most

Datum a čas konání: 7.6.2020 00:00
Místo: Areál Tomáše ze Štítného, Chomutov

„Je to hrdost hrát za Wolves a navíc mít céčko na dresu,“ říká Aleš Gelhof

Chomutov - Vlčí mláďata mají za sebou základní část Přeboru MŽ regionu Střed a Sever. V tabulce obsadili svěřenci trenérů Sklenáře a Holla pátou příčku a budou tak bojovat v lepší nadstavbové skupině. Po delší době jsem si přizvali jednoho ze stabilních členů kádru k rozhovoru. Není jím nikdo jiný než nový kapitán Aleš Gelhof.

Začneme jednoduše, jak si se dostal do Wolves?

Kámoši z hokeje mi řekli, že děláte nábor. Tak jsem přišel na první trénink a ten sport jsem si oblíbil.

Co pro tebe znamená hrát za vlčí smečku?

Je to hrdost hrát za Wolves! Jsme opravdu hodně bojovný tým, vážím si toho že mám navíc céčko.

Máte za sebou základní část sezóny, jak bys jí hodnotil?

Rozdělil bych ji na dvě části: podzim a jaro. Podzim, který nám vyšel tak na 70% a jaro, které nám vyšlo na 100%. Na jaro jsme se výborně připravili a tady máte výsledek. Po konci podzimu jsme byli na osmém místě, na konci základní části jsme skončili pátí.

Ve třech jarních kolech jste neztratili ani boj, čím to podle tebe bylo?

„Jak už jsme říkal, výborně jsme se připravili, protože jsme věděli že prostě musíme vyhrát.

Jak bys zhodnotil utkání s Hostivaří a proti oběma celkům Keltů?

Zápas proti Hostivaři? To bylo skvělé! Takový zápas už jsem dlouho nezažil, z 0:5 na 8:7, to bylo opravdu skvělé. A proti Keltům? To se asi zase budu opakovat, ale taky to byly skvělé zápasy. Od první minuty jsme na ně vlítli, a do poslední minuty jsme bojovali.

Jaký máš pocit z týmu? Je tam fajn parta?

Jsme výborná parta, jeden druhého respektujeme. Táhneme za jeden provaz a proto jsme na pátém místě tabulky.

Co očekáváš od nadstavbové skupiny, kde budete hrát v první sedmičce týmů?

Hodně se těším na nadstavbou část, budou tam těžké zápasy, ale pokud budeme bojovat jako dosud v jarní části, tak uspějeme.

Čekají vás derby s Mostem i Ústím, na podzim jste obě prohrály. Máš touhu jim to vrátit?

S Mostem jsme hráli hodně vyrovnané utkání, ale bohužel Most v posledních minutách dal gól a bylo po zápase. S Elbou se nám zápas moc nevydařil, hodně to klouzalo, a jestli mám touhu jim to vrátit? Jasně že mám, každý zápas mám touhu vyhrát a derby obzvlášť!

Před jarní částí si byl zvolen kapitánem týmu. Jaké z toho máš pocity?

Mám z toho dobré pocity. Jsem rád, že mě všichni příjmuli jako kapitána. Je to hrdost mít na sobě céčko.

Po vítězném zápase si bereš na starosti pokřik. Kdo ho vymyslel?