Wolves Chomutov vs HBC Most

Datum a čas konání: 7.6.2020 00:00
Místo: Areál Tomáše ze Štítného, Chomutov

Bomba! Žáci obrali Hostivař, když smázli pětibrankový deficit ve skóre

Praha/Chomutov - V sobotu večer nastoupili vlčí naděje na plastové hřiště pražské Palmovky, kam byl přeložen podzimní duel s Hostivaří. Vlci byli sice byli vedeni jako domácí, ale doma je na hřišti Hostivař, která v zápase dvakrát vedla už o pět branek, přesto všechny tři body uzmula zelenočerná parta vedená kapitánem Gelhofem. Velkou měrou se pod pražský lup a důležitý bodový přísun podepsala dvojice Filip Novák a Adam Mareš.

První šanci měli vlci, ale následně Hostivařští začali přebírat kontrolu nad oranžovým míčkem. Důsledkem toho byla branka v šesté minutě, Adama ve vlčí brance překonal Olišar. Stejný hráč zvýšil vedení svého celku v deváté minutě. O minutu později už zelenočerná parta prohrávala o tři branky, přesně mířil Keller. Ač o první přestávku přišly pokyny od trenérského tandemu, tak místo kontaktní branky to byla Hostivař, kdo opět dostal míček mezi tři tyče. A to rovnou dvakrát během jedné minuty, neboť se dvakrát z gólu radoval Hradil!

V sedmnácté a osmnácté minutě zatáhli hostivařští dvakrát za záchranou brzdu a bylo z toho pokaždé trestné střílení. K němu se v obou případech postavil Filip Novák, ale ani jednou nedokázal překonat brankáře Soukupa. Poprvé mu míček sjel z čepele ještě než zakončil a podruhé trefil pouze výstroj vcelku vysokého brankáře. Štěstí se na vlčí osmadvacítku usmálo hned o minutu později, kdy snížil na průběžných 1:5 a následně o tři minuty později na 2:5.

Po druhé trefě Nováka uzavřel hattrick Olišar a bylo to opět o čtyři branky. Jenže to by na hřišti nesměl být Adam Mareš, který ještě do druhé sirény snížil dvěma zásahy na rozdíl dvou branek a vlčí smečce se lépe dýchalo a cítila šanci na bodový zisk.

Trenerský tým udělal změny v sestavě, hru stáhl na menší počet hráčů, některým prostě zápas úplně nevyšel, což i sami vycítili. Tento krok se projevil hned zkraje třetí dvanáctiminutovky. Hattrick uzavřel Adam Mareš a bylo už pouze o jeden gól! Pátá minuta třetí periody přinesla další dvě přesné trefy Filipa Nováka, jenž také zkompletova hattrick a navíc ho navýšil o jednu trefu. Jak se později ukázalo vítězná branka utkání padla ve třicáté minutě. Brankáře Coufala překonal maličký štírek Jan Majzner. Hostivařští sice zhruba dvě minuty před sirénou snížili, když využili propadu vlčí obrany, třetí branku v utkání zaznamenal Hradil, ale na více už se nezmozli, neboť větší tlak jim sebrala vyloučení v závěru a powerplay si chomutovský celek pohlídal a po zápase si opět mohl zakřičet vítězný pokřik, který je v plně režii Aleše Gelhofa.

Dohrávka 9.kola Přeboru mladších žáků, sobota 07.03.2020
 Wolves Chomutov - HBC Hostivař   8:7  (0:3, 4:3, 4:1)
Branky a nahrávky: 19. Novák (Mareš), 22. Novák (Majzner), 23. Mareš, 24. Mareš (Novák), 26. Mareš, 29. Novák, 29. Novák (Gelhof), 30. Majzner (Novák) - 6. Olišar, 9. Olišar (Hradil, Votava), 10. Keller (Michek), 16. Hradil (Kápička), 16. Hradil (Skála, Městka), 23. Olišar (Nestrojil, Hradil), 34. Hradil (Skála). Rozhodčí: Augustýn - Řesátko. Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. Diváci: 52. Střely na branku: 28:21.
Wolves Chomutov: Adam (připraven Janata) - Ferencová, Gelhof, Milička, Procházka, Blaščák, Dubjak, Máj, Majzner, Mareš, Novák, Tůmová, Hrebinec
HBC Hostivař: Coufal (od 17.do 24.Soukup) - Švec, Režnárek, Votava, Městka - Skála, Hradil, Absolon, Nestrojil, Olišar, Michek, Keller, Kápička.

Hodnocení trenéra Marcela Holla: „Co říci k zápasu. Utkání dle mého mělo několik rovin. Dlouho to s námi vypadalo, že nás Hostivař přejede a pojedeme domů s nepořízenou. Prvním gólem jako když z kluků spadlo nějaké břémě nebo jak to přesně popsat. Začali si více věřit na balónku a podařilo se nám do druhé pauzy vrátit do utkání. Následně jsem sestavu stáhl, protože některým mač prostě úplně nesedl a vyplatilo se. Abych se přiznal, tak za stavu 5:0 pro Hostivař jsem už moc nevěřil, že přivezeme do Chomutova nějaký bod, ale nakonec jsem hrozně hrdej na tu partu, která to dokázala urvat. Opravdu zaslouží smeknout kloubouček a poděkovat. Pro takovéto zážitky ten sport děláme. Soupeři chci hlavně poděkovat za kvalitní a férové utkání. Doufám přínosné pro obě strany, tak aby se pořádně naladili na blížící se dlouhou nadstavbovou část.“