Datum a čas konání: 7.6.2020 00:00
Místo: Areál Tomáše ze Štítného, Chomutov

Mláďata na startu jarní části vyloupila hřiště prvních Keltů!

Na hokejbalová kolbiště se po zimní pauze vrátili i vlčí naděje, které rozjely svoji jarní část sezóny. Po skvělém týmovém výkonu si vlčí smečka odváží domů skalp lídra tabulky SK Kelti 2008 - 07. Hattrick zaznamenal Filip Novák. Premiéru na postu obránkyně má za sebou Adéla Ferencová. Žáci si tak připisují do tabulky další bodíky a stále mohou pomýšlet na účast v horní polovině nadstavby. O všem rozhodne následující víkend.

Vlčí smečka jela do Berouna bojovat. V cestě jí stál celek, který v podzimní části prohrál pouze jediné klání, takže role favorita byla spíše na straně domácích Keltů. Wolves vstoupili do utkání nebojácně a již po půl minutě otevřel skóre utkání Filip Novák, jenž dorazil míček za záda berounského brankáře. V dalším průběhu získávali domácí více půdy pod nohami, ale brankář Adam držel vlčí partu ve vedení, které vydrželo i po první siréně.

Domácí trenéři zareagovali změnou v nasazování hráčů a hra se v podstatnou část odvíjela před vlčí klecí. Vyrovnání se ale domácí rodiče nedočkali, a tak udeřil opět Adam Mareš, jenž proměnil únik a zvýšil na dvoubrankový rozdíl. Chomutovské střídačce se lépe dýchalo, ale vše bylo otevřeno, což se ukázalo ve třetí části.

V šestadvacáté minutě snížil nejlepší střelec soutěže Ondřej Tkadlec. Ten samý hráč poté využil početní výhodu po nedovelném zákroku Ondry Blaščáka a začínalo se opět od začátku. Více štěstí měli v závěru Vlci. Necelé dvě minuty před koncem utkání vrátil zelenočerné družině vedení Filip Novák. Kelti následně zkusili risk s opuštěnou brankou, čehož využil opět Novas a Wolves dokázali urvat důležité tři body po výhře 4:2.

12.kolo Přeboru mladších žáků, neděle 01.03.2020
 HBC Kelti 2008 - 07 - Wolves Chomutov   2:4  (0:1, 0:1, 2:2)
Branky a nahrávky: 26. Tkadlec (Babka), 31. Tkadlec (Mathauser, Urban) - 1. Novák (Majzner), 21. Mareš (Novák, Ferencová), 34. Novák, 35. Novák Rozhodčí: Fingerhut F. - Fingerhut P. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. Diváci: 41. Střely na branku: 31:17.
HBC Kelti 2008 - 07: Hrachovina (Staněk) – Hipča, Urban, Šlechta, Faitová, Bilasová, Hloušková, Matějka, Mathauser, Černý, Tkadlec, Vaculíková, Hubinger, Babka, Makovská, Macák.
Wolves Chomutov : Adam (připraven Janata) - Blaščák, Dubjak, Fedák, Ferencová, Gelhof, Majzner, Máj, Mareš, Milička, Novák, Procházka, Valášek.

Hodnocení trenéra Marcela Holla: „Utkání v Berouně se mi hodnotí určitě dobře. V závěru vidět, že někteří kluci už tahají nohy, ale odmakali jsme to jako tým a hlavně jsme dokázali urvat důležité tři body, které se nám jistě budou hodit směrem k účasti v lepší polovině pro nadstavbu. Musím uznat, že domácí měli určitě více ze hry, jenže Dub branku zavřel a kromě těch dvou branek další za svá záda nepustil. Teď nesmíme usnout na vavřínech, že jsme porazili první tým. Příští víkend nás čekají dva zápasy. Ty musíme rovněž zvládnout a já věřím, že kluci to dokáží a budeme v první sedmičce. Zároveň chci poděkovat všem rodičům, kteří dorazili. Bez jejich podpory by to nešlo!“