Wolves Chomutov

Oficiální stránky hokejbalového klubu 

Wolves Chomutov 
www.wolveschomutov.cz
       

Příští zápas

Panthers Kadaň vs Wolves Chomutov

Datum a čas konání: 31.5.2020 11:00
Místo: Kadaň - zimní stadion

Jakub Toth: Hlavní je dobře vypadat.

Jakub Toth: Hlavní je dobře vypadat.

Chomutov - Nedílnou součástí vlčí sestavy již je druhým rokem brankář Jakub Toth, který loni plnil funkci opory ve starším dorostu, letos chytá jako jednička ve druhé lize v mužích. Zároveň ale má vyřízené střídavé starty do Ústí nad Labem, kde rovněž podává kvalitní výkony. Pojďme si spolu projít rozhovor s maskovaným mužem s číslem 75 či 31 na vlčích dresech.

 

1/ Jak se cítíš ve Wolves?

Cítím se skvěle. Jsme super parta, která drží při sobě. Ještě se mi nestalo, že by si někdo po zápase stěžoval, že jsem něco zkazil, ač jsem na tom třeba svou vinu měl.

2/ Druhou sezónu jsi jedničkou týmu, to je určitě pro brankáře povzbuzení, že?

Povzbuzení to samozřejmě je. Chytá se mi mnohem lépe, když se na mě tým může spolehnout. Z nějakého důvodu mi vyhovuje z pohledu týmu role outsidera, když můžeme „pouze“ překvapit. To je asi hlavní rozdíl oproti Elbě.

3/ Jak hodnotíš dosavadní ročník v barvách Vlků?

Začátek sezóny byl takový nejasný, rozhodně to byl velký skok nahoru. V 2. lize mi přijde, že rozdíl mezi týmy na čele tabulky a vespod, je hrozně veliký, a pak se to odráží na výsledcích. Jsme schopní hrát dvě třetiny vyrovnaný hokejbal, ale závěrečnou třetinu prostě neumíme. Na tom musíme zamakat nejvíce.

4/ Před sezónou odešlo mnoho hráčů, tým se výrazně omladil. Myslíš si, že chybí zkušenosti v určitých chvílích?

Nemyslím si, že by chyběla zkušenost hráčů, spíše klid na hokejce. Líbí se mi, že se nikdo nevyhýbá soubojů s mnohem staršími hráči a všichni hrají naplno. Chtělo by to, aby si všichni zvykli na seniorský styl hry.

5/ Během podzimu skončil trenér Sklenář, místo něho se vedení ujal hrající kouč Marcel Holl. Jak tenhle fakt vnímáš?

Já osobně tu změnu nějak nevnímám, musím si stejně odchytat svoje. Pro hráče to změna určitě je, myslím si, že nová forma tréninků je pro ně zábavnější.

6/ Vlci se snaží opět rozjet mládež. Co na to říkáš? Sleduješ to, či chtěl bys ses zapojit?

Určitě bych se chtěl zapojit, viděl jsem už pár jejich tréninků. Je to jen a jen dobře, jelikož mladých hokejbalistů pořád ubývá.

 

7/ Letos působíš na střídavé starty v juniorce Elby. Jak se ti tam líbí?

Líbí se mi tam, je to obrovský rozdíl oproti bývalému Mostu, či Chomutovu. V Ústí je na mě kladen mnohem větší tlak, což kolikrát není úplně výhodou. Jako parta jsme si tam snad všichni sedli a táhneme za jeden provaz.

8/ Dle čísel patříš k opoře celku z krajské metropole. Takže jsi spokojen s podzimem?

Oporou bych to úplně nenazýval, kluci si to odmakali a pro mě je odměnou chytat s takovou obranou. To pak jde skoro samo. Samozřejmě o to je větší nervozita, když přijde do tuhého a musím ukázat, že tam nejsem jen na parádu. Odpověď tedy zní, že spokojený jsem.  

9/ Jaké máš očekávání od jarní části v juniorské extralize?

Cíle máme nastavené vysoko. Můj hlavní cíl je chytat a dotáhnout to pro medaile. Nakročeno máme zatím dobře, tak snad nezaváháme.

10/ Ač máš výborná čísla v juniorce, v reprezentaci na tebe trenéři neukázali. Vzali například tvého gólmanského kolegu z Ústí. Jak to cítíš?

Trenéři brali většinu zkušených hráčů ze staré nominace, takže jsem upřímně nic ani nečekal. Čísla v téhle nominaci asi moc velkou roli neměly, jelikož se tam neobjevil ani úplně 1. ve statistikách.

11/ Snem každého sportovce je reprezentace, myslíš, že to vyjde?

Pokud nějak nepolevím a budu dělat pro to vše, tak snad to přijde samo. Všechny nominace pečlivě sleduji a vidím všechna jména, které se tam objevují. Pak samozřejmě záleží na doporučení od trenérů.

12/ Máš nějaký rituály, které neměníš před žádným zápasem?

Dokud nepadne gól, nesmím se ve hře napít. Poté určitě poklepání hokejkou na tyčky, prohodit pár slov se spoluhráči před začátkem utkání. Pak už se hlavně soustředit jen na sebe.

13/ Vím o tobě, že často měníš výstroj, jaký to má důvod?

Tak tohle je věc, kterou pozná každý během chvíle. Hlavní je dobře vypadat. Výstroj se prostě na hokejbale ničí a ač se zdá, že hokejbal s míčkem je mírnější, tak to prostě po opotřebení bolí a je třeba danou část vyměnit, což se může stát během sezóny klidně 2x. Jelikož vždy měním určitou část, tak se může zdát, že na každý zápas mám něco nového.

14/ Jaké máš cíle v kariéře?

Asi stejné jako každý hokejbalista, na 1. místě je reprezentace. Určitě bych se rád objevil v Crossdock extralize mužů, ale letos se tento cíl nesplní, jelikož mám vyřízené střídavé starty pouze do juniorky. Další cíle jsou dotáhnout juniorku do boje o medaile a Wolves do play-off.

Diskuze

Poslední zápas

Wolves Chomutov
SC Dragons Ústí nad Labem
4:8
Podrobnosti

Tabulka

1. Wolves Chomutov 0 0:0 0
2. HBC Dandy Malé Březno 0 0:0 0
3. Panthers Kadaň 0 0:0 0
4. HSÚ HBC Ještěři Ústí.. 0 0:0 0

Kompletní tabulka

Střelci týmu

Žádné statistiky střelců.

Nejbližší narozeniny

05.06.2020 Ondřej Černý (10)
19.06.2020 Ondřej Tumpach (27)
21.06.2020 Jakub Novotný (26)
22.06.2020 Kateřina Tůmová (13)
25.06.2020 David Albrecht (12)

Najdete nás na Facebooku

Lion sport Českomoravský svaz hokejbalu OMNIASPORT s.r.o. Pro-idea s.r.o.

Počet návštěv: 22343
Posledních 30 dnů: 476 | Posledních 7 dnů: 248 | Poslední den: 28

© 2020 Wolves Chomutov | Všechna práva vyhrazena | wolvescv@gmail.com
Vytvořeno službou Sklub.cz

x
Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne