Wolves Chomutov

Oficiální stránky hokejbalového klubu 

Wolves Chomutov 
www.wolveschomutov.cz

Kadaň a Wolves budou pomáhat zraněnému florbalistovi

Kadaň a Wolves budou pomáhat zraněnému florbalistovi

Nejen velké profesionální kluby mohou pomáhat. Důkazem toho je fakt, že na konci letošního kalendářního roku se v Kadani uskuteční akce, která bude pomáhat. Kluby Panthers Kadaň a Wolves Chomutov se domluvily, že uspořádají exhibiční utkání na podporu Radka Zelinky. Florbalisty, jenž byl v listopadu zraněn v Plzni.

Celá akce je věnována florbalistovi Radku Zelinkovi, který se svojí patnáctkou hájil barvy kadaňských Katů. Osudným se sedmadvacetiletému sportovci stala noc na začátku listopadu, kdy slavil v Plzni narození synovce. Radek se svým kamarádem a kamarádkou míjel skupinku Ukrajinců, kdy jeden z nich na Radka zaútočil. Nožem ho bodl do břicha a do hrudníku. Čepel nože v těle způsobila paseku. Radek útok přežil díky skvělé práci lékařů, má za sebou několik operací a zpočátku byl v umělém spánku.

Vinou zranění mu museli lékaři amputovat nohu, která se nedostatečně prokrvovala. Radek miluje sport. Aktivně hrál florbal, běhal a dělal dokonce překážkový běh. Velký bojovník, který je pro každou srandu, má nyní před sebou zřejmě největší bitvu ve svém životě a všichni věří, že bude úspěšná a „Zeli“ se zotaví, i když již nikdy to nebude takové jako dřív. 

Radka podporují kluby, sportovci napříč všem druhům sportovních odvětví. A ani hokejbalisté nejsou výjimkou. Exhibiční zápas se uskuteční na hokejbalovém hřišti v Kadani 30. prosince od 11 hodin. Na utkání bude připravena kasička, která bude umístěna na trestné lavici, takže přispět může kdokoliv, kdo dorazí. Velkou měrou přispějí i oba kluby, které se navíc dohodly, že za každou branku dá kapitán daného mužstva rovných 100 korun do kasičky. Takže neváhejte a přijďte ke konci roku pomoci dobré věci!

Ondřej Tumpach (Panthers Kadaň): „Celá myšlenka uspořádat tuto akci vznikla právě u mě, každý rok se loučíme s kalendářním rokem na hřišti, letos jsme se rozhodli spojit příjemné s užitečným. Ihned jsem psal o nápadu klukům z Wolves a ty ani chvilku neváhali a jdou do toho s námi. Momentálně ladíme nějaké detaily a snažíme se o co největší propagaci celé akce. Na utkání chceme hlavně pobavit diváky a vybrat nějakou tu korunu na podporu kamaráda a florbalisty Radka Zelinky.“

Marcel Holl (Wolves Chomutov): „Samozřejmě jsme souhlasili. S klukama z Kadaně vycházíme dobře a navíc toto je skvělá věc, jak si užít ke konci roku hokejbal a hlavně pomoci dobré věci. Příběh Radka je hrozný, ale co vím, tak je to velký bojovník, takže věřím, že to vše zvládne a my mu nějakou tou korunou pomůžeme. Bylo by super, kdyby přišlo co nejvíce lidí a vybralo se co nejvíce korunek. Momentálně už se řeší detaily, věřím, že si to všichni užijeme a pomůžeme.“

Diskuze

Nejbližší narozeniny

03.06.2019 František Štrympl (23)
14.06.2019 Tomáš Nedrda (23)
21.06.2019 Jakub Novotný (25)
06.07.2019 Filip Vlček (23)
06.07.2019 Tomáš Sklenář (37)

Najdete nás na Facebooku

ME-Metal Economic OMNIASPORT s.r.o. Pro-idea s.r.o.

Počet návštěv: 15151
Posledních 30 dnů: 199 | Posledních 7 dnů: 74 | Poslední den: 50

© 2019 Wolves Chomutov | Všechna práva vyhrazena | wolvescv@gmail.com
Vytvořeno službou Sklub.cz

x
Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne