Wolves Chomutov

Oficiální stránky hokejbalového klubu

Příští zápas

Bojovný a obětavý výkon na body s lídrem nestačil

Chomutov - Tentokrát přivítali Vlci na svém domácím hřišti ústeckou Elbu „B“. Vlčí smečka dlouho vzdorovala favoritovi utkání, nakonec však podlehla poměrem 4:7. Z Vlčího výběru zaznamenal dva body za gól a nahrávku Štefan Podběhlý.

Wolves vstoupili do utkání velice aktivně a již na začátku čtvrté minuty byla jejich aktivita odměněna brankou, kterou vsítil Radek Pošta po přesném pasu od Podběhlého – 1:0. Hosté se však ihned pokusili o vyrovnání, což se jim povedlo o necelé dvě minuty později. V čase 4:52 převzal míček Patrik Bandry a trefil se přesně – 1:1. Wolves se snažili vzít si vedení zpět, což se jim nakonec v deváté minutě podařilo. Jan Petržílka vyslal nahrávkou do útoku Radka Svobodu, který se přes obránce trefil přesně pod vyrážečku golmana – 2:1. Ústečtí hráči ovšem nesložili zbraně a pomalu začínali předbírat otěže zápasu. V jedenácté minutě se dostali do přečíslení Jaroslav Netušil a Ondřej Čejka. Prvně jmenovaný zamířil přesně a srovnal tak stav utkání na 2:2. Pět vteřin před koncem první třetiny vybojoval míček za brankou soupeře Stanislav Tauš, udělal kličku gólmanovi, nekompromisně zavěsil a poslal tak ústecké hráče do jednogólového vedení. První třetina tedy vyzněla lépe pro Elbu, která ji vyhrála 3:2.

Do druhé třetiny vstoupili opět aktivněji hráči v zelenobílých dresech. V čase 16:02 převzal Jan Volhejn míček na červené čáře a nechytatelnou bombou vymetl pavouky v ústecké bráně – 3:3. Hra se poté přelévala ze strany na stranu bez většího množství šancí a s velkým množstvím hraničních zákroků a vyloučeních na straně Wolves a ústečtí hráči tato vyloučení nekompromisně trestali. Nejprve se v osmé minutě druhé třetiny po pěkné kombinaci trefil Ondřej Čejka a poslal hosty do vedení, o šest minut později využil přesilovou hru Petr Vojta. Po dvou odehraných třetinách se tedy skóre zastavilo na čísle 3:5 z pohledu domácích.

Ve třetí třetině bylo vidět, že hráči Wolves nechtějí soupeři nic darovat zadarmo a vybojovali si přesilovou hru, kterou v čase 40:34 zužitkoval Štefan Podběhlý, který těžil z vyhraného vhazovaní Petra Müllera a trefil se přesně mezi betony brankáře – 4:5. Ve třinácté minutě poslední třetiny byla po menším závaru nabídnuta ústeckým hráčům dvojnásobná výhoda, kde po pěkné kombinaci pálil z mezikruží Stanislav Tauš, dělovkou se trefil přesně do protipohybu brankáře a zajistil tak hostům dvoubrankové vedení. Ke konci zápasu se ještě Wolves snažili vyrovnat a riskovali tak hru se šesti hráči v poli a opuštěnou klecí. Hráčům Elby se ale záhy podařilo vyvézt míček ze třetiny a do prázdné klece vsítil sedmou branku Stanislav Tauš, kterého nesobecky vyzval ke skórování Jaroslav Netušil a ukončil tak utkání hattrickem. Konečné skóre zápasu tedy bylo 4:7 z pohledu domácího týmu.

Wolves Chomutov - Elba DDM Ústí nad Labem B 4:7 (2:3, 1:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 4. Pošta (Podběhlý), 9. Svoboda (Petržílka), 17. Volhejn (Med), 41. Podběhlý (Müller) - 5. Bandry (Netušil, Tauš), 11. Netušil (Čejka), 15. Tauš (Netušil), 23. Čejka (Rop, Haluza), 29. Vojta (Balcar, Tauš), 43. Tauš (Balcar, Netušil), 45. Tauš (Netušil).
Rozhodčí: Solčáni - Beránek.
Vyloučení: 5:2.