Wolves Chomutov

Oficiální stránky hokejbalového klubu

Příští zápas

Ve vyhroceném derby byla úspěšnější Kadaň

První listopadovou neděli se uskutečnil souboj dvou celků, které se spolu utkávají od svého počátku. Soupeřem Vlků tedy byli kadaňští Panthers. Po bezbrankové úvodní periodě dokázali Kadaňští odskočit do dvoubrankového náskoku. Snížení z hole Jana Volhejna nakonec bylo jediným gólovým počinem. V závěrečné pětiminutovce Panteři vsítili ještě dvě branky a zvítězili 4:1.

Před zápasem oba celky uctily minutou ticha památku tragicky zesnulého Libora Topolánka, který patřil k hokejbalovým velikánům České republiky. První vážnější ohrožení Choutky přišlo v páté minutě, kdy se dostal k zakončení Tumpach, jenž ale netrefil míček ideálně. Náslendě vlčí smečka přestála vyloučení Marcela Holla a krátce na to si dokonce zahrála přesilovku. Bohužel asi nejvraznější šanci měla Kadaň, kdy na Choutku běžel Fusek, ale neuspěl.

Zhruba tři minutky před koncem první periody zahrozili také Vlci. Konkrétně se k nebezpečné, ale bohužel nepřesné střele, dostal kapitán dorostu Jakub Varga. V poslední minutě mohl otevřít skóre Jan Volhejn, avšak svým pokusem trefil pouze prostředek kadaňské klece.

Vstup do druhé části měli lepší Vlci, avšak gólově se dokázala prosadit Kadaň. V osmnácté minutě udělal útočné pásmo Adam Fusek a předloužil libovou nahrávku Petru Štefanovi, jenž otevřel skóre zápasu. Vedoucí branka vlila kadaňskému celku větší sílu a byli to Panthers, kteří ovládali hru. V dvaadvacáté minutě obdržel sporné dvě minuty Jan Volhejn a následně dostal osobní desetiminutový trest brankář Ondřej Choutka, který byl rozladěn z výroku sudích. Vlci v tu chvíli hráli oslabení 3 proti 5. V něm ale došlo k napadení Štefana Podběhlého, které oba rozhodčí přehlédli a odpustili Kadani minimálně menší trest.

V sedmadvacáté minutě vyhrál čistě vhazování Petr Štefan a střelou z první se prosadil kapitán Kadaně Ondřej Tumpach, jenž tak zvýšil na 2:0. Vzápětí na to se dostal do úniku Jan Volhejn, ale brankáře Balachonova překonat nedokázal. Krátce na to si na Choutkovi vylámal zuby Fusek. Dvacet sekund před koncem druhé části orazítkoval tyč kadaňské branky Jan Volhejn.

Chomutovským se povedl vstup do poslední patnáctiminutovky. Nejprve se obranou Kadaně prohanl Jan Petržílka, vzápětí se ve výborné pozici ocitl Jan Volhejn, jenž ale trefil pouze hruď brankáře Kadaně. Ve čtyřicáté minutě se Vlci přeci jen dočkali branky. Jan Petržílka zachytil rozehrávku Kadaně a předložil míček Janu Volhejnovi, který se tentokrát nemýlil. Ze snížení se chomutovský tým radoval pouze necelou minutu. Po zmatcích v obraně vrátil Kadani dvoubrankové vedení Adam Fusek. Pojistku kadaňské výhře dal v 43. minutě nekompromisní střelou Ondřej Armstark. Následně se dostal do vyložené šance Jan Petržílka, ale brankáře Balachonova nepřelstil.

Panthers Kadaň - Wolves Chomutov 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 18. Štefan (Fusek, T. Filipovský), 27. O. Tumpach (Fusek), 41. Fusek (Štefan, Rác), 43. Armstark (Rác, Štefan) - 40. Volhejn (Petržílka)
Rozhodčí: Hájek - Pichlík.
Vyloučení: 7:10 navíc Choutka (Wolves) na 10 minut za nesportovní chování.