Wolves Chomutov

Oficiální stránky hokejbalového klubu

Příští zápas

Skvělý výkon Choutky a dvě branky Volhejna na výhru nestačily

V neděli čtrnáctého srpna zajížděla vlčí ekipa do Krupky, kde se ve druhém přípravném utkání utkala s tamními Wizards. První perioda se chomutovskému celku povedla na výbornou, avšak to nelze říci o dalších dvou třetinách. Výborný výkon debutujícího brankáře Ondřeje Choutky a dvě přesné trefy kapitána Jana Volhejna na výhru bohužel nestačily.

Utkání začalo v solidním tempu. Více ze hry měli v úvodních patnácti minutách hostují hráči, kteří několikrát prověřili brankáře Roháčka. Ani Krupka se ale nenechala zahanbit a několikrát vyzkoušela pozornost brankáře Choutky. Přesto nakonec vedli Vlci po úvodní patnáctiminutovcec dvoubrankovým rozdílem, neboť v krátkém sledu se prosadil kapitán Jan Volhejn. Nejprve zužitkoval početní výhodu a následně proměnil střelou na lapačku Roháčka trestné střílení.

Do druhé periody vstoupila aktivněji Krupka, která několikrát velmi zahrozila, ale nový maskovaný muž ve vlčí sestavě držel svůj tým ve hře o výhru. Kouzlo Ondřeje Choutky odčaroval až 24. minutě tečí Adámkovy střely David Kroupa. O zhruba pět minut později srovnal na 2:2 Jan Dlouhý. Před poslední periodou tak platil nerozhodný stav.

Wizardům se podařil dokonat obrat v šesté minutě třetí části, kdy překonal "Choutňase" hráč teplického Ronda David Bím. I přes několik slibných pokusů vlčí smečky odolala hostující obrana a střídající brankář Bílek již neměl příliš práce. Definitivní tečku za zápase v Krupce udělal v čtyřiačtyřicáté minutě opět David Bím. Krupka tedy porazila Wolves 4:2. Zajímavostí utkání je jistě fakt, že v zeleném dresu nastoupily obě nejnovější posily z Future Teplice, neboli Ondřej Choutka ale i bek Michael Med. V útoku se dále objevil v seniorské premiéře útočník dorostu Radek Veselý. Za Wizardy naopak nastoupil bývalý hráč Wolves Jiří Trnka, který by měl v nadcházejícím ročníku oblékat dres Dandy Chomutov.

Wizards Krupka - Wolves Chomutov 4:2 (0:2, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 24. Kroupa (Adámek, Kalvas), 29. Dlouhý (Bím, Trnka), 36. Bím, 44. Bím (Unger) - 12. Volhejn (Balog), 13. Volhejn z trestného střílení
Rozhodčí: Marek Payer.
Vyloučení: 6:2.