Wolves Chomutov

Oficiální stránky hokejbalového klubu

Příští zápas

Wolves ztratili dobře rozehraný zápas s Mezibořím v nájezdech

Přesně týden po zápase s Jirkovem nastoupila vlčí smečka k dalšímu ligovému klání. Na chomutovské hřiště dorazilo Meziboří. Soupeř přicestoval pouze s pěti hráči do pole a brankářem, takže mírným favoritem byli Chomutovští, kteří nezačali špatně, ale nakonec utkání ztratili v nájezdové loterii.

Zápas započal s menší časovou prodlevou, neboť hosté nejprve dorazili jen v pěti lidech. Po krátké chvíli dorazil poslední člen, takže zápas mohl začít. Vlkům se vydařil vstup, hned v úvodních minutách si vytvářeli slibné šance, ale většinu z nich pochytal hostující brankář. Brankový účet střetnutí otevřel v páté minutě Jan Petržílka, který využil souhry s Tomášem Nachtmannem. I po vstřelené brance byli Vlci lepším týmem, ale soupeř hrozil z brejků. Nicméně v desáté minutě se opět měnilo skóre. Tentokrát přelstil mezibořského maskovaného muže Tomáš Nachtmann. Zdálo se, že si domácí kontrolují slibné vedení, v tom ale udělal chybu obránce Balog, který rozehrál míček přímo na hůl hostí, kteří krátce na snížili průběžný stav na 2:1. Střelcem kontaktní branky byl Jan Gajarský.

Úvodní minutky prostřední patnáctiminutovky přinesli opět slibné šance domácího celku. Dvoubrankové vedení vrátil vlčí smečce v devatenácté minutě Jakub Vydra, jehož střela zápěstím od modré čáry byla premiérovou ligovou trefou tohoto univerzála v chomutovské sestavě. Opět to vypadalo, že domácí půjdou na pauzu s dvoubrankovým náskokem, jenže šest vteřin před druhou sirénou snížil hostující kapitán Michal Stehlík.

Třetí část se vlčí smečce povedla herně ze všeho nejméně. Lehkost ze začátku zápasu byla pryč a hosté byli čímdál tím více nebezpečnějším týmem. Místo toho, aby si domácí družstvo pohlídalo samotný závěr zápasu, tak pustilo hosty do tlaku, kterého dokázal na počátku poslední minuty základní hrací doby využít Jan Gajarský. Vlci tak ztratili slibně rozehraný zápas, který nakonec museli rozhodnout samostatná střílení.

Nejblíže ke vstřelení branky byl za domácí provizorní kapitán Patrik Odráška, jehož pokus skončil na tyčce Krosovy brány. Následně proměnil svůj pokus Lukáš Černík a jelikož Vydra brankáře hostí nepřekonal, získalo Meziboří z chomutovského hřiště i druhý bod. Domácí tak nepotěšili svůj čtyřčlený fanklub, který je povzbuzoval u střídačky.

Wolves Chomutov - TJ Baník Meziboří 3:4 ss (2:1, 1:1, 0:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 5. Petržílka (Nachtmann), 10. Nachtmann (Varga, Petržílka), 19. Vydra (Varga, Odráška) - 10. Gajarský (Černík, Stehlík), 30. Stehlík (Rataj), 45. Gajarský (Černík, Stehlík), rozhodující nájezd Černík.
Rozhodčí: Hrubý - Hájek.
Vyloučení: 4:2.