Wolves Chomutov

Oficiální stránky hokejbalového klubu

Příští zápas

Vlci ve vyhroceném utkání nestačili na Kadaň a znovu padli

O prvním březnovém víkendu čekalo na Wolves další střetnutí na chomutovském hřišti, kde se proti nim postavil jako domácí celek soupeř z Kadaně. V první třetině se domácí dostali do vedení o dvě branky, ale následně se podařilo Vlkům snížit na rozdíl jednoho gólu. Od druhé periody už stříleli branky pouze kadaňští hokejbalisté, kteří se před třetí třetinou dostali do vedení 5:1. V poslední části zápasu bylo k vidění několik šarvátek a hlavně osobních trestů na kadaňské straně. Přesto domácí vsítili ještě jednu branku, čímž uzavřeli skóre utkání.

Utkání začalo v dobrém tempu, i když mírnou převahu měla domácí Kadaň, která to také v 5. minutě přetavila v branku, a to když vzdušnou přihrávku zakončil Vlastimil Tumpach. Za minutu a půl vsítili domácí další branku zásluhou Fuska a dostali se tak do vedení 2:0. Wolves ovšem i nadále vystrkovali drápy a odměnou jim bylo snížení v 7. minutě. Petr Müller vyhrál vhazování v útočném pásmu a střela Jana Petržílky skončila až za zády kadaňského brankáře. I nadále měla třetina téměř vyrovnaný průběh, ale další branky už nepadly.

Ve druhé třetině padaly góly pouze do sítě Vlků, kteří vstoupili do této části jako opaření. Jako první se v 18. minutě z brankoviště prosadil Voltr a vrátil domácím dvoubrankový náskok. Po této brance obdržel domácí Vaverka desetiminutový osobní trest za protesty na výrok rozhodčího. Kadaň ovšem dokázala přidat další gól za čtyři minuty, kdy skóroval útočník Vojtěch Toman. I přes sympatickou snahu Vlků tlak domácích pokračoval i nadále a další branka na sebe nenechala dlouho čekat. Ve 24. minutě sklepl ze vzduchu na hranici vysoké hokejky Rác míček za gólmana Wolves, který byl v tu chvíli bezmocný, avšak díky němu byl stav po druhé periodě pouze 5:1.

Zdálo by se, že domácí celek za tohoto stavu bude vypracovaný náskok v poklidu hájit. To se ovšem nestalo. V čase 31:53 byl do konce zápasu vyloučen Voltr, který nesmyslně kopl obránce Wolves do citlivých míst. Po tomto momentu se hra začala kouskovat. Nejprve ovšem dokázala Kadaň ve 40. minutě zásluhou Vaverky zvýšit vedení. Za necelé dvě minuty se obrané pásmo Vlků změnilo v boxerský ring, a to když si po tlačenici za brankou rozhodli hráči vyměnit názory. Na obou stranách byli menšími tresty obdařeni dva hráči. Po zahájení hry ovšem nebyl vyšším trestům konec. Hráč Kadaně se nesmyslně pustil do kapitána Wolves Volhejna, kterého nejprve povalil na zem a následně na něj dorážel pěstmi. Rozhodčí mu okamžitě udělili trest ve hře. Výkon Vlků se v této třetině opět zvedl, ale branku vsítit nedokázali. Půl minuty do konce základní hrací doby inkasovali domácí další osobní trest, a to když Procházka po podražení Volhejna slovně protestoval a vysloužil si tak desetiminutový trest + trest do konce utkání. Více už klání nenabídlo.

Panthers Kadaň - Wolves Chomutov 6:1 (2:1, 3:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 5. V. Tumpach (Toman, Voltr), 6. Fusek (Štefan), 18. Voltr (Fusek), 22. Toman (O. Tumpach), 24. Rác (V. Tumpach, Hasman), 40. Vaverka (Hasman) - 7. Petržílka (Müller).
Rozhodčí: Pichlík - Žák.
Vyloučení: 8:10 navíc Vaverka (Kadaň) 10 minut, Voltr (Kadaň) OK, Jirkovský (Kadaň) TH, Procházka (Kadaň) 10 minut + OK.