HSÚ Sharks Neštěmice vs Wolves Chomutov

Datum a čas konání: 28.4.2024 13:00
Místo: Ústí nad Labem

Pouť premiérovým play-off končí pro áčko i béčko již ve čtvrtfinále

Chomutov - Premiérové play-off v historii klubu je u konce. Ani jeden z dospělých týmů nedokázal porazit své soupeře a boje pro ně končí již ve čtvrtfinále. Áčko dvakrát těsně padlo s rezervou Ještěrů a béčko, možná překvapivě, skončilo na hokejkách hráčů Orlíku. Z pohledu seniorských družstev je tedy ročník 2021/2022 u konce.

Poprvé hrál své domácí utkání v play-off celek Chomutova, který po půl minutě vedl zásluhou Vladimíra Opelta. Vyrovnání přišlo v páté minutě, kdy po prohraném buly prostřelil Totha Vít Brůha. Ve druhé třetině branka nepadla, spíše přibývaly tresty. Chomutovští si dvakrát zahráli početní výhodu 5 proti 3, avšak Homolku nepřekonali, a tak Ještěři trestali. V šestatřicáté minutě otočil zápas svou brankou Ludvík Schwarzjirg a dvě minuty po něm Patrik Zicho. Wolves našli odpověď až v samém závěru, kdy míček propadl před brankou k Janu Petržílkovi a ten ho poslal do sítě. Wolves tak podruhé inkasovali tři branky a s letošní sezónou se loučí.

Orlík vstoupil do zápasu s Chomutovem dobře. Během devatenácti vteřin zaznamenal dva góly a ujal se vedení. Ve druhé části se síly srovnaly a diváci si museli na další branky počkat až do poslední třetiny. V té zkompletoval hattrick Miroslav Štoček, po kterém se trefili ještě dva hráči hostů. Filip Vlček využil přesilovou hru a uzavřel skóre na konečných 5:0. Chomutov tak zakončil poslední zápas sezóny bez vstřelené branky.