HSÚ Sharks Neštěmice vs Wolves Chomutov

Datum a čas konání: 28.4.2024 13:00
Místo: Ústí nad Labem

Áčku se na jaře moc nedaří, porazilo pouze Chlumec

Základní část soutěže áčka můžu má za sebou čtyři ligová kola. Wolves se v nich nedařilo. Vyhráli pouze první domácí souboj s Chlumcem. Následně nezvládli duel o druhé místo s Perlou, kdy prohospodařili utkání ve třetí třetině a po týdenním volnu, kvůli odložení zápasu s Comou (řeší LK) padli i na hřišti rezervy prvoligových Ješterek a momentálně se nachází na průběžné pátém místě díky horšímu skóre.

Jarní část sezóny odstartovalo áčko, které v domácím prostředí přivítalo tým HSÚ SHC Warriors Chlumec. Hosté měli v úvodu výhodu přesilovky 5 na 3, avšak neproměnili, a tak trestali Wolves. V deváté minutě se trefil Lukáš Kačina a o tři minuty později ho napodobil premiérovou trefou v našem dresu Daniel Himl. Chlumečtí ještě před první pauzo zkorigovali stav. Ve druhé třetině měli místy více ze hry, ale Jakub Toth byl opět jistotou. Utkání zlomil v polovině třetího dějství Radek Veselý. Po něm překonali brankáře Chabra ještě Michal Karásek a Milan Dvořák. Warriors podruhé v zápase skórovali na konci třetiny a konečný výsledek tak zní 5:2 pro zelenočerné barvy! Vstup do jara se tedy vydařil.

Zápas s Perlou se pro áčko vyvíjel relativně dobře. S druhým týmem tabulky jsem vedli 3:1! Jenže do konce prostředního dějství modří vyrovnali a třetí třetinu naprosto opanovali a pomyslný souboj o druhý flek vyhráli a vrátili nám podzimní porážku. Musíme to hodit za hlavy a příští sobotu máme další zápas.

"Třetí jarní kolo bylo odloženo, protože tým Comy ve čtvrtek informoval zástupce našeho klubu i svazu, že na zápas nedorazí. My jsme s odložením nesouhlasili, což jsme napsali jak zástupci soupeře, tak následně na ligovou komisi, která rozhodne o osudu utkání. Ve hře je i kontumace a tři body do tabulky pro náš celek," objasnil situaci Marcel Holl.

Po týdenním volnu jsme nastoupili v Ústí proti rezervě prvoligových Ještěrů. Soupeř se dostal do dvoubrankového vedení, kdy druhý gól padli při naší přesilovce! Ještě do první třetiny srovnal Vojtěch Malý, jemuž se míček odrazil od obličeje do branky. Ve druhé třetině jsme nejprve mohli srovnat stav na průběžných 2:2, avšak nestalo se a tak trestali domácí a to hned třikrát. Vlčím barvám se povedlo prosadit na konci třetiny, kdy se trefil šikovně Ondra Tumpach. Ještěrkám vyšel vstup do třetí části a opět odskočili. Další dvě branky padly v závěru, tečku za zápasem udělal Ondra Fencl. Wolves díky této porážce kleslo v průběžné tabulce na páté místo, avšak jen kvůli horšímu skóre. Příští víkend nás čeká bitva s lídrem z Dubí.