Wolves Chomutov

Oficiální stránky hokejbalového klubu

Příští zápas

Vlkům se nepovedl domácí zápas s Litoměřicemi

První únorový víkend vrátil do Chomutova hokejbalová utkání. Prvním z nich byl duel mezi Wolves a litoměřickými Killers. Po první, ač herně vyrovnané třetině, vedli hosté 0:2. Od druhé třetiny dokázali svůj náskok navýšit až do vedení 0:9. Čestný zásah zaznamenal dvě vteřiny před koncem základní hrací doby Jiří Balog.

Úvod zápasu byl vyrovnaný se šancemi na obou stranách. Oba brankáři předvedli jisté zákroky. Hosté z Litoměřic se i přesto dokázali dostat do vedení. Střelou, která prošla Karlu Koutnému někde mezi tyčkou a rukou, otevřel skóre Michal Smolík. Tentýž hráč zvýšil vedení Killers i na konci úvodní patnácti minutovky.

Druhá perioda se Vlkům vůbec nezdařila. Hned od jejího úvodu přestali hrát svoji hru, kterou chtěli praktikovat. Toho využil soupeř, jenž díky zásahům Michala Hubeného, Jiřího Pechana vedl po úvodních pěti minutách hry již 0:4. To bylo moc pro brankáře Karla Koutného, který přepustil své pracoviště Royovi Solčánimu, jenž chtěl zastavit brankový příděl a navázat na skvělý výkon s Litvínovem.

To se mu bohužel nepovedlo, do konce třetiny inkasoval ještě dvakrát z hokejek Jiřího Pechana a Martina Brabce. Litoměřice tak vedli nad chomutovskými Vlky po dvou třetinách 0:6.

Vstup do posledních patnácti minut se Chomutovu povedl. Vlci si opět dokázali vytvářet šance, zejména v úvodu. Za vypíchnutí stojí únik Petra Müllera, který ale trefil pouze brankáře Hrušku. V polovině třetí třetiny navýšil vedení "Zabijáků" Michal Smolík, jenž tak zkompletoval hattrick. Další branek se patnáctka přítomých diváků dočkala až v poslední dvou minutkách. Nejprve zvýšil na 0:8 Ondřej Rygl. Krátce po něm přidal devátou trefu Litoměřic Ondřej Gazsi. Na časomíře odbíhaly poslední vteřinky, když vypálil ze středního pásma Jiří Balog a přesně mířenou ranou odmazal čisté konto litoměřickému gólmanovi.

Wolves Chomutov - Killers Litoměřice 1:9 (0:2, 0:4, 1:3)

Branky a nahrávky: 45. Balog - 6. Smolík (Novák), 14. Smolík (Chvojka), 17. Hubený (Gazsi), 19. Pechan (Šimek, Rygl), 22. Pechan (Šimek), 25. Brabec (Smolík, Hubený), 37. Smolík (Pechan), 44. Rygl (Grus, Humhal), 45. Gazsi (Hubený).
Rozhodčí: Hrubý - Sládek.
Vyloučení: 2:3