Areál Tomáše ze Štítného, Chomutov, 4.11.2017 11:30

2 : 3

(1:1,0:1,1:1)

HC Buldoci Stříbro

Starší dorostenci sehráli smolné klání s Buldoky ze Stříbra

Zápasu předcházela komplikace hostujícího brankáře s výstrojí. Doma ve Stříbře si totiž zapomněl brankářské kalhoty, což je dosti podstatná závada. Nakonec se vše povedlo vyřešit, i za pomoci nehrajícího člena našeho kádru Radka Svobody a zápas tak začal v určeném termínu.

Jako první šli do vedení hosté, kteří otevřeli brankový účet střetnutí v páté minutě, kdy Solčániho prostřelil Jakub Sláma. Na jeho trefu dokázala zareagovat druhá útočná lajna Wolves. Po dobré práci Janečka se nejprve neprosadil Dvořák, ale k odraženému míčku se dostal Dominik Vlach, jenž neměl problém poslat oranžovou loptičku do sítě.

Více vzhruchu přišlo pauze, kdy se hra přelévala z jedné poloviny na druhou. Osudným se vlčí smečce stala dvě vyloučení okolo poloviny zápasu, kdy početní výhodu dokázalo Stříbro využít ve vedoucí trefu. Na 1:2 z domácího pohledu dával Václav Bárta. Následně neusly nervy Jakub Varga s Ondřejem Slámou a oba dostali po deseti minutách. Krátce na to na ně navázal i střelec úvodní vlčí branky Dominik Vlach.

Chomutovští vstoupili do třetí třetiny odhodlaně a odměnou jim byla vyrovnávací trefa z 33. minuty, kdy se po vyhraném buly Malého dostal do zakončení Matěj Hlaváč a prostřelil Kořínka. Oba celky následně měli velmi dobré přiležitosti ale branka padla až v čase 42:42 a byla z hokejky Marka Kodeta, jenž prostřelil Solčániho mezi betony. Následná powerplay Wolves již na tom nic nezměnila, tudíž Buldoci si z Chomutova odváží plný bodový zisk.