Areál Tomáše ze Štítného, Chomutov, 2.12.2017 11:30

3 : 2

(0:0,1:1,2:1)

HBC Nové Strašecí

Starší dorost slaví první body! Doma otočil zápas se Strašecím

Po odloženém víkendu v Olomouci a České Třebové čekal na vlčí smečku velmi důležitý domácí duel proti Novému Strašecí. Oba celky před ním dělily pouhé dvě pozice v tabulce, tudíž se jednalo o tzv. zápas o šest bodů. Ligovou premiéru v útoku si odbyl brankář Dominik Svoboda, jenž nastoupil ve třetí formaci s číslem 88, jenž nosí jeho zraněný bratr Radek.

První třetina přinesla několik šancí na obou stranách, větší brankové příležitosti si dokázali vytvořit domácí, jenž po první patnáctiminutovce platil stejný výsledek jako na počátku, tedy 0:0.

Do druhé třetiny vlétlo Nové Strašecí aktivně a hned v úvodu uzamklo vlčí smečku před brankářem Tothem. Tlak se podařilo Wolves přestát a v osmnácté minutě otevřel brankový účet střetnutí Filip Dvořák, pro kterého to byl první gól v kariéře. V dalším průběhu třetiny si vytvořili velké příležitosti i hosté, kteří hned dvakrát orazítkovali tyčku Tothovy brány. Mladý chomutovský brankář kapituloval v 28. minutě, kdy ho překonal Jiří Hamouz.

V úvodu poslední části se na hřišti přiostřilo. Vše vyvrcholilo zbytečným faulem domácího Ondřeje Janečka, který dohrál soupeře u hrazení a putoval s trestem 5+OK do šaten. Tento zákrok samozřejmě nezůstal bez odezvy. Do potyčky se zapojili i další hráči. Úderem do oblasti hlavy a krku skončil duel pro střelce první vlčí branky Filipa Dvořáka, jenž dostal trest ve hře. Stejný trest vyměřili rozhodčí i hostujícímu Jáchymu Šneberkovi, jenž nakopl na zemi ležícího Dvořáka a také putoval do sprch. Po sečtení všech trestů získali hráči Nového Strašecí výhodu dlouhé pětiminutové početní výhody, kterou po dvou minutách a osmi sekundách využili. Do vedení dostal Strašecí Dominik Kučera.

Po uplynutí zbytku trestu si domácí lodivod Tomáš Sklenář vyžádal oddechový čas. Ve zbyvajících pěti minutách byla vlčí smečka herně lepší než soupeř, což také korunovala dvě brankami. Nejprve 42. minutě srovnal Vojtěch Malý. Tentýž hráč připravil i rozhodující a tříbodový gól pro Marka Payera. Hráč s číslem 4 na vlčím dresu rozhodl zápas pouhých 13 sekund před koncem základní hrací doby! Po této brance si vzal čas na poradu i hostující trenér Samšuk, jenž na zbývající čas odvolal brankáře ale ani to už nestačilo. Vlčí starší dorost si tak připisuje letošní premiérové body! Díky tomu se bodově dotahuje na Olomouc a stahuje ztrátu na Nové Strašecí na dva body.