Wolves Chomutov

Oficiální stránky hokejbalového klubu 

Wolves Chomutov 
www.wolveschomutov.cz
      

Příští zápas

Wolves Chomutov vs Elba DDM Ústí nad Labem

Datum a čas konání: 8.11.2020 15:30
Místo: Areál Tomáše ze Štítného, Chomutov

„S ročníkem můžeme být spokojení, ostudu jsem neudělali spíš jsme překvapili a to nejen sebe,“ říká Marcel Holl

„S ročníkem můžeme být spokojení, ostudu jsem neudělali spíš jsme překvapili a to nejen sebe,“ říká Marcel Holl

Chomutov - Máme za sebou šestou sezónu v historii klubu. Poprvé jsme v ligových bojích viděli mladší žáky vlčí smečky. Ta se dokázala umístit v horní polovině tabulky po základní části a ovládnout Letní pohár. K rozhovoru jsme si pozvali předsedu a trenéra mládežnického mužstva Marcela Holla, jenž se rozpovídal o právě končícím ročníku či představil plány do budoucna.

Jak bys zhodnotil uplynulou, bohužel anulovanou, sezónu mladších žáků?
„Hodnocení sezóny je z mého pohledu jednoznačně pozitivní. Celkově se totiž jednalo o asi nejlepší sezónu v historii klubu. Když bych měl hodnotit žáky, tak jsem byl velice mile překvapen. Na to jak se skládal první celek žáků v naší historii, tak se poté ukázalo, že se podařilo vytvořit skvělou partu. Musím uznat, že tým stál hodně na klukách, kteří ještě hrají závodně hokej, ale i ostatní se snažili a makali a většina za ten rok udělal pokrok. Někdo větší někdo menší, ale pokud budou stále pokračovat v poctivém přístupu k tréninkovým jednotkám, tak věřím, že bude i nadále fajn. S ročníkem tedy můžeme být spokojení, ostudu jsem neudělali ba naopak jsme překvapili sebe, ale mám pocit, že i některé soupeře.“

Máš z toho ročníku nějaké momenty či zápasy, které ti utkvěly v paměti?
„Momentů mám hned několik. Vezmu to od začátku. Zážitek byl už první zápas na Kertu, poté první výhra nad Liberce, kterou vychytal Vojtík Janata, jenž se k nám přidal na dětském dni loni v červnu v zooparku. Dalším silným momentem byla výhra na půdě Kladna. Ta mě těší opravdu hodně, navíc to byl i kvalitní zápas. Musím vyzdvihnout i jarní tažení zbytkem základní části. Hodně cenná je výhra na půdě tehdy prvních Keltů „07“. To co předvedlo mužstvo na Palmovce v dohrávce s Hostivaří. To by vydalo na samostatný článek. Otočit zápas z nepříznivého až děsivého skóre 0:5 na konečných 8:7 pro naše barvy, to si myslím zaslouží smeknout pomyslný klobouček.“

Než zasáhl koronavirus a sezóna byla zrušena, byla vlčata na pátém místě ligové tabulky. Nejspíše úspěch nad očekávání, že?
„Zajisté. Cílem před sezónou bylo získat co nejvíce bodů a bavit se hrou a hokejbalem obecně. To že se partě povedlo dostat na páté místo a tím pádem by nás, nebýt koronoviru, čekala lepší nadstavba. Já osobně to beru za ohromný úspěch a musím přiznat, že po podzimu jsme si s týmem dali za cíl se do první půlky dostat. Navíc si cením, že jsme za sebou nechali Most i Ústí nad Labem, naše krajské rivaly.“

Jaké byly cíle v Letním poháru?
„Hlavním cílem bylo nějakým způsobem dokončit sezónu na hřišti. Tým byl po karanténě doslova nažhaven na zápasy, což se také potvrdilo ve všech třech turnajích. Cíl se drobně změnil v průběhu poháru, kdy bylo jasné, že bychom mohli skončit na bedně.“

Asi je parádní úspěch, že smečka byla stoprocentní, že? Co vám zápasy ukázaly?
„Ano je to skvělý úspěch zakončit sezónu bez ztráty kytičky. Když k tomu připočtu i tři kola základní části, tak naše smečka nepoznala na jaře hořkost porážky. Zápasy nám ukázaly, že každý zápas začíná od stavu 0:0. Velmi si cením obou výher nad Mostem, kdy byla utkání opravdu vyrovnaná a pouze o jednom gólu v celkovém rozdílu. Zápas s Rakovníkem byl pro nás také velmi těžký, i když výsledek tomu neodpovídá. Nula pro brankáře Duba se opravdu nerodila lehce. Každý zápas byl těžký a žádný soupeř se nevyplatí podcenit a tým musí makat od začátku do konce.“

Před posledním turnajem v Rakovníku sis ty a ještě několik lidí a členů týmu dalo zelenou barvu do vlasů. Čí to byl nápad a co to mělo za význam?
„Parádní akce. (smích) Všechno vzešlo z mé hlavy. Barvení hlav bylo v plánu už na případné play-off áčka, k němuž nedošlo, tak jsme si s Volfíkem řekli, že podpoříme kluky ještě navíc takto. Barvení probíhalo až přímo v Rakovníku, kde jsme si pomocí kříd daly na vlasy, někteří i na vousy, zelenou barvu. Co si pamatuji, tak jsme to měli já s Vaškem, kapitán Gelfy a Adam Mareš plus holky co tam s námi byli. I někteří rodiče, kteří to viděli, to kvitovali. Aspoň bylo nějaké zpestření.“ (znovu úsměv)

Jaké budou plány přes prázdniny?
„Hokejbalové prázdniny již jedny proběhly, kvůli karanténě. Ve čtvrtek jsme měli rozlučku se sezónou a nyní čeká naši mládež zhruba čtrnáct dní úplné volno od našich pokynů a kolem patnáctého července, což vychází na nějakých osm týdnů do startu soutěže, bychom rádi začali s tréninkem. Je mi jasné, že budeme mít nějaké omluvenky skrz dovolené, pobyty u prarodičů apod. ale s tím se musí počítat. Každopádně během srpna bychom už ale rádi ladili formu na zářijový start soutěže. Pokud by se nám podařilo domluvit nějaký přáteláček či turnaj, ať už u nás nebo u některého ze soupeřů, určitě bychom nebyli proti.“

Jak vidíš následující ročník, jak z hlediska klubu, tak i z hlediska mladších žáků?
„Už teď musím říct, že se na nový ročník ohromně těším. Bude to jiné než předchozí roky, přeci jen jsme letos končili až na konci června, což nebývalo zvykem a de fakto za dva měsíce bychom měli jít opět na věc. Mladší žáci budou o rok zkušenější, což by měli prokázat v zápasech a byl bych rád, kdyby tomu tak bylo. Cíle budou obdobné jako loni. Dokázat vytvořit skvělý kolektiv, jenž bude držet při sobě a táhnout za jeden provaz a získávat co nejvíce bodů a bavit se hokejbalem. Uvidíme na co nám to bude, třeba po podzimu, stačit. Cíle se v sezóně dají změnit vždy. A z hlediska klubu, věřím, že se nám podaří napodobit letošní ročník a třeba ho i překonat.“

Na příští sezónu se přihlásila kromě žáků i přípravka. Vlci budou mít tedy další kategorii. Směřuje klub správnou cestou?
„Jestli jdeme správnou cestou, to se teprve ukáže, ale věřím, že ano. V mládeži je budoucnost. Je potřeba si vychovávat kluky ale i holky, které v budoucnosti mohou hrát za náš tým místo těch, kteří v áčku působí nyní. Přihlášení přípravky je další krok vpřed. Jsem z toho nadšený. Je pravda, že potřeba zvýšit základnu, ale už jen to, že můžeme přihlásit dvě mládežnická mužstva je super věc pro náš klub a pro popularitu našeho sportu a klubu ve našem městě.“

Jaké jsou vize klubu do budoucnosti?
„Vše se bude odvíjet od mládežnické základny, ale cílem je do tří let obsadit obě žákovské kategorie a kategorii přípravek. Do pěti let mít třeba i dorost, juniorku, ale to by se muselo poté řešit i navýšením trenérské základny. Mým osobním cílem je pokusit se vyrovnat Ústí a dokázat ho porážet v mládežnických kategoriích. Přeci jen je to pro nás rival. V minulosti byli ozdobou hokejové bitvy týmů z těchto měst. A co se týče práce s mládeží tak to pro nás může být vzor, navíc ho máme přímo v regionu. V dlouhodobém horizontu bych chtěl pořádně usadit Wolves na mládežnické mapě ČR. A ne jen zábleskami, mezi které počítám dvouletou epizodu staršího dorostu a teď žáků či nově přípravky.“

Jak zvládáš funkci hráče, trenéra a předsedy našeho milovaného klubu?
„Dá se to pokud člověk chce. Nebudu lhát, kdo mě zná, tak to o mě ví, že hokejbal je pro mě droga. V době karantény jsem doslova trpěl, když jsem nemohl být dvakrát až třikrát na hřišti ať už s kluky z áčka, tak jako trenér mládeže. Wolves je v naší rodině téma, které se řeší denně. Jak jsem již před pár lety říkal, tak vlčí smečka je moje dítě, které už má sedm roků a před pár dny něco vyhrálo, když nepočítám letní turnaje. Musím přiznat, že jsem byl hodně na měkko v Rakovníku. Wolves je prostě moje součást a už si nedokážu představit, že by to bylo jinak.“

Co bys závěrem vzkázal ať už rodičům současných mládežníků či těm, kteří váhají, zda se přidat do vlčí smečky?
„Ač jsme vlci tak určitě nekoušeme. (smích). Touto cestou bych chtěl poděkovat všem rodičům našich žáků, kteří se podíleli na letošním ročníku. Bez jejich podpory a pochopení by to nešlo. Ať už jde o ježdění na zápasy, fandění při nich a podobně. Věřím, že v novém ročníku to bude podobné a možná i lepší. Těm co váhají zda, přihlásit svého syna či dceru, tak chci ujistit, že se nemusí bát. Jsme jedna velká vlčí rodina. Navíc proč nezačít hrát jeden z nejúspěšnějších kolektivních sportů v zemi. Naše malá republika je hokejbalovou velmocí, což málokdo ví. Tak se neváhejte ozvat, rádi vám vše ukážeme, pobavíme se či do začátku věci zapůjčíme! Staň se jedním z nás, staň se chomutovským vlkem, tak jako jsem se jím před sedmi lety stal já!“

 
 

Diskuze

Poslední zápas

HBC Tygři Mladá Boleslav
Wolves Chomutov
3:4
Podrobnosti

Tabulka

1. HC Kert Park Praha 4 27:5 12
2. HBC Hostivař A 4 30:16 9
3. SK Rebel Praha 4 25:11 9
4. Wolves Chomutov 3 12:7 9
5. HBC Kladno 2 11:7 3
6. HBC Rakovník 3 12:13 3
7. SK Kelti 2008 - 09 4 17:25 3
8. Elba DDM Ústí nad Labem 3 8:23 3
9. SK Kelti 2008 - 08 1 1:2 0
10. HBC Hostivař B 2 1:17 0
11. HBC Tygři Mladá.. 4 7:25 0

Kompletní tabulka

Střelci týmu

4 góly

Adam Mareš

2 góly

Patrik Hrebinec

1 gól

Filip Novák

1 gól

Sebastian Milička

1 gól

Oliver Kharboutli

Nejbližší narozeniny

03.11.2020 Aleš Gelhof (12)
08.11.2020 Ondřej Fencl (20)
09.11.2020 Dominik Kocour (21)
16.11.2020 Petra Hollová (51)
25.11.2020 Michal Karásek (23)

Najdete nás na Facebooku

Lion sport Českomoravský svaz hokejbalu OMNIASPORT s.r.o. Pro-idea s.r.o.

Počet návštěv: 26055
Posledních 30 dnů: 594 | Posledních 7 dnů: 36 | Poslední den: 2

© 2020 Wolves Chomutov | Všechna práva vyhrazena | wolvescv@gmail.com
Vytvořeno službou Sklub.cz

x
Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne