Wolves Chomutov vs Elba DDM Ústí nad Labem

Datum a čas konání: 8.11.2020 15:30
Místo: Areál Tomáše ze Štítného, Chomutov

Mladší žáci ovládli Letní pohár bez ztráty kytičky

Chomutov - Zhruba měsíc trvající Letní pohár pořádaný regionální svazem Čechy Střed mají za sebou mladší žáci vlčí smečky. Ty čekala porce šesti zápasů v rámci tří turnajů. Naděje Wolves ani jednou nepoznali hořkost porážky, tudíž v konečné tabulce jim patří první pozice se ziskem plného počtu osmnácti bodíků. Pojďte si přečíst, jak se turnajový triumf urodil. O všem rozhodl poslední turnaj na hřišti Rakovníku.

Před měsícem jsem informovali, že celek mladších žáků zvládl domácí turnaj, kde porazil Most i Kladno. O čtrnáct dní později cestovala vlčí smečka do mostecké haly ANS. Na bývalém zimním stadionu se opět utkali s mosteckým celkem, který Wolves i podruhé porazili, byť opět to bylo pouze o branku. Díky brankám Nováka a Hrebince se mohla slavit výhra 4:3. Po tomto triumfu došlo na měření sil s berounskými Kelty.

Stejně jako na začátku března i tentokrát byl lepší celek vyznávající zelenočerné barvy. Vlčí smečka tak v Mostě vyhrála i druhý zápas, tentokrát poměrem 5:1 a byla stoprocentní.

Před posledním turnajem v Rakovníku byly známy výsledky z turnaje v Praze, kde hrála Hostivař. Ta vlčí partu sice přeskočila, ale díky jedné ztrátě vedla pouze o tři body, takže svěřenci trenérského tri Holl, Volf, Sklenář tak měli před posledním turnajem vše ve svým rukách. Na začátek třetího turnaje je čekal Rakovník, kterému se Letní pohár také vydařil a i on při souhře výsledků mohl pomýšlet na triumf.

Utkání na asfaltovém hřišti se začalo vyvíjet lépe pro chomutovské barvy v desáté minutě, kdy se trefil Mareš. Před pauzou zvýšil na dvoubrankový rozdíl Novák. Dvě minutky po změně stran se trefil Majzner a v dalším průběhu opět Novák. I domácí Rakovník měl své šance, ale se všemi pokusy se poradila opora v brance Tadeáš Adam, jenž si na turnaji připsal první čisté konto a zároveň se jednalo o první nulu v kategorii mladších žáků.

Ve druhém zápase čekal na vlčí smečku opět souboj s berounskými Kelty. V brance nastoupil opět Kryštof Jankeje, jenž v poločase držel nulu a díky trefám jeho spoluhráčů vedla chomutovská parta dvoubrankovým náskokem. Druhý poločas strážil tři tyče mladíček Vojta Janata, který několikrát podržel svůj tým, ale bohužel i dvakrát smolně kapituloval. Poslední zápas sezóny se povedl útočníku Ondrovi Blaščákovi, který dvě branky vstřelil a jednu připravil pro Davida Albrechta. Díky dvěma výhrám bylo jasno. Hráči Wolves se opět posunuli na první pozici.

Po utkání obdržel kapitán Gelhof z rukou zástupců našeho klubu pohár a radost v kabině mohla propuknout. Nesmíme zapomenout ani na dobrý dort, který chutnal celé kabině.