Wolves Chomutov

Oficiální stránky hokejbalového klubu 

Wolves Chomutov 
www.wolveschomutov.cz
       

Příští zápas

Wolves Chomutov vs HBC Most

Datum a čas konání: 7.6.2020 00:00
Místo: Areál Tomáše ze Štítného, Chomutov

„Je radost hrát za Wolves! Je to dobrá parta, říká produktivní útočník žáků Filip Novák

„Je radost hrát za Wolves! Je to dobrá parta, říká produktivní útočník žáků Filip Novák

Chomutov - Ač je hokejbalový program od čtvrtka omezen, tak jsem si pro vás připravili další rozhovor. Po Aleši Gelhofovi jsme vyzpovídali nejlepšího střelce a nejproduktivnějšího hráče mladších žáků v základní části Přeboru MŽ. Tím se stal útočník Filip Novák. Ten dokázal vstřelit 23 gólů ve dvanácti zápasech. Produktivitu týmu vyhrál díky tomu, že k brankám přidal i 14 asistencí.

Filip Novák působí ve vlčí mládeži v podstatě od počátku. Absolvoval tedy i přípravné utkání s Ústím v loňském červnu. „Kámoš mi řekl, jestli bych chtěl hrát hokejbal a já jsem řekl že ano,“ vykládá. „Je to radost hrát za Wolves Chomutov!“ doplňuje.

Mladší žáci začali sezónu zápasem v Praze na Lužinách, kde se střetli s Kert Parkem Praha. V brance vlčí smečky stál právě Filip Novák. „Chytal jsem kvůli tomu, že jsme neměli gólmana. Šel jsem do brány, kvůli tomu, že jsem chytal na bendy,“ objasňuje, proč patnáctého září chytal.

Celkově se základní část vlčí smečce povedla. Možná trošku nad očekávání, neboť jako nováček tým vedený trenéry Hollem a Sklenářem skončil na krásném pátém místě tabulky. „První zápas jsme chtěli vyhrát, ale nevydařilo se. Potom jsme se rozjeli a vyhráli jsme hned tři zápasy za sebou, a i díky tomu jsme uhráli hezké výsledky,“ komentuje základní část útočník první formace.

Důležitým faktorem k celkovému pátému místu po základní části bylo důležité zvládnout jarní utkání. To se povedlo bez ztráty jediného bodíku. „O pauze jsme na tréninkách tvrdě makali, a na zápasech jsme to ukázali,“ vrací se k zimní přípravě v tělocvičně. Hodně povedený zápas se odehrál v Praze na Palmovce, kde Wolves sehráli dohrávku s Hostivaří. V utkání již prohrávali o pět branek, přesto dokázali zvítězit! „Prohrávali jsme 5:0, něco jsem si k tomu řekli. Podařilo se nám dát gól, to nás nakoplo a otočili jsme vývoj zápasu v náš prospěch,“ hodnotí podařený duel Novas.

Jak vidí partu v kabině a celkově vlčí smečku útočník Filip Novák? „Je to dobrá parta. Našel jsem si hodně nových kamarádů, hned jak jsem přišel na trénink, tak jsem se všemi bavil.“

Jak již bylo zmíněno v úvodu článku, tak Filip Novák vyhrál klubové bodování v základní části a zároveň si odnesl korunu pro krále střelců. „To nic neznamená. Jsem týmový hráč a ani se na to nekoukám. Hraji to pro radost, tak jako rozhodně všichni.“ O jediný bodík byl Novas v produktivitě lepší než jeho kolega Adam Mareš. Proběhlo tedy mezi kluky nějaké soutěžení? „Ne nesoutěžil jsem. Adam Mareš samozřejmě taky nesoutěžil. Dáváme spolu hodně gólů a to nám dělá velkou radost.“

Jak již víme, tak žáky by po obnovení soutěží měla čekat nadstavbová skupina o první až sedmé místo. V ní by se vlčí smečka měla utkat i s Ústí nad Labem a Mostem, takže hned dvě derby. „Od nadstavbové skupiny očekávám že se nám bude dařit, první nadstavbové utkání musíme vyhrát. S Mostem jsme na podzim hráli vyrovnané utkání. V posledních pěti minutách byl lepší Most, tlačil nás a dostali jsme gól. S Elbou Ústí jsme byli horším týmem, bojovali jsme, ale prostě gól jsme nedali. Teď bychom to chtěli vrátit oběma týmům,“ má jasno produktivní forvard.

Vlci mají v premiérové sezóně v kategorii mladších žáků za sebou třináct zápasů. Má Filip Novák již nějakého oblíbeného či neoblíbeného soupeře? „Jako oblíbeného soupeře mám Hostivař, kde jsme předvedli vynikající výkon. Neoblíbeného soupeře zatím nemám,“ uzavírá rozhovor dvanáctiletý player.

 
 

Diskuze

Poslední zápas

Wolves Chomutov
HBC Kladno
4:1
Podrobnosti

Tabulka

1. HBC Hostivař 4 24:16 9
2. HBC Most 4 24:22 7
3. Wolves Chomutov 2 10:6 6
4. HBC Rakovník 2 4:4 3
5. HBC Liberec 2 10:11 1
6. HBC Kladno 2 6:10 0
7. SK Kelti 2008 - 08 2 1:10 0

Kompletní tabulka

Střelci týmu

5 gólů

Filip Novák

2 góly

Adam Mareš

1 gól

Ondřej Blaščák

1 gól

Oliver Kharboutli

1 gól

Aleš Gelhof

Nejbližší narozeniny

05.06.2020 Ondřej Černý (10)
19.06.2020 Ondřej Tumpach (27)
21.06.2020 Jakub Novotný (26)
22.06.2020 Kateřina Tůmová (13)
25.06.2020 David Albrecht (12)

Najdete nás na Facebooku

Lion sport Českomoravský svaz hokejbalu OMNIASPORT s.r.o. Pro-idea s.r.o.

Počet návštěv: 22498
Posledních 30 dnů: 623 | Posledních 7 dnů: 211 | Poslední den: 53

© 2020 Wolves Chomutov | Všechna práva vyhrazena | wolvescv@gmail.com
Vytvořeno službou Sklub.cz

x
Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne